PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Melafyr

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata je v klidném prostředí u lesa pro max 7 ubytovaných nedaleko od řeky Jizery s pěkným výhledem na Krkonoše, cca 1/2 cesty Semily - Jilemnice odbočit přes železný most u Restaurace v Hájích Loc: 50°36'34.597"N, 15°24'56.645"E, potom cca 1,2km okolo f.GERL na všech křižovatkách vždy odbočit v pravo, když není možno odbočit tak přímo až na konečnou, před chatou bydlí v rod. domku majitel. Možnost houbaření, koupání v řece i přilehlém velkém bazénu solárně ohřívaném s filtrací, malý bazén, ohniště na opékání, venkovní gril, trampolína - velice vhodné pro děti.Před vchodem zastřešené posezení. U chaty plocha se stolem na stolní tenis, hrací potřeby. Okolí je vhodné pro pěší i cyklo výlety. Pro zimní období je u chaty malý samoobslužný provazový vlek cca 100m nejen pro děti ale i dospělé v ceně pobytu, upravovaná sjezdovka i s možností osvětlení. Parkování celoročně u chaty, možnost uložení kol. Nad chatou jsou rozsáhlé lesy a menší skalní útvary.
Vybavení a služby
TV/SAT, DVD, PC + internet online neomezeně v ceně, 2 ložnice v patře (4+3). V přízemí obývací pokoj, krb, kuchyň, lednice, skloker.el.sporák, mikrovlnka, varná konvice, kávovar, drobné běžné kuch.nádobí. Koupelna a soc.zařízení, automatická pračka. Vytápění el.přímotopy, možno i krbová kamna na tuhá paliva, palivo v ceně pobytu. Při nástupu vybírána vratná kauce 3500,- Kč + platba.

Pobyt se psem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Poloha chaty je výhodná pro výlety do Krkonoš ale i do Českého ráje, nedaleko Bozkovské jeskyně. Okolí umožňuje procházky údolím Jizery nebo lesy v okolí kopce Strážník, který je známý výskytem hvězdovce. Na západním výběžku Strážníku nad chatou v oblasti „Na Jírově skalí“ je rarita - melafyrové skalní město. Skály jsou stupňovitě do údolí až cca dvacetimetrovými stěnami. Chata je v klidném prostředí a je vhodná jako základna pro pěší i cykloturistiku. Nenáročné horolezecké terény do 500m. Vzdálenost lyžařských center: Jilemnice 10km, Benecko 15km, Rokytnice 20km, Harrachov 28km, Špindlerův Mlýn 23km. Obchod 1km.