TOPlist

Melafyr

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata je v klidném prostředí u lesa pro max 7 ubytovaných nedaleko od řeky Jizery s pěkným výhledem na Krkonoše,cca 1/2 cesty Semily-Jilemnice odbočit přes železný most u Restaurace v Hájích Loc: 50°36'34.597"N, 15°24'56.645"E. Autobusový spoj Semily-Jilemnice - zastávka Háje nad Jizerou,přímý i z Prahy, potom cca 1,2km okolo f.GERL na všech křižovatkách vždy odbočit v pravo,když není možno odbočit tak přímo až na konečnou, před chatou bydlí v rod. domku majitel. Možnost houbaření,koupání v řece i přilehlém velkém bazénu solárně ohřívaném s filtrací, malý bazén, ohniště na opékání,venkovní gril,trampolína - velice vhodné pro děti.Před vchodem zastřešené posezení.U chaty plocha se stolem na stolní tenis,hrací potřeby. Okolí je vhodné pro pěší i cyklo výlety.Pro zimní období je u chaty samoobslužný provazový vlek cca 100m. nejen pro děti ale i dospělé v ceně pobytu, upravovaná sjezdovka. Parkování celoročně u chaty, možnost uložení kol, případné stravování v restauraci cca 1km. Nad chatou jsou rozsáhlé lesy a menší skalní útvary.
Vybavení a služby
TV/SAT,DVD, PC+internet online neomezeně v ceně, 2 ložnice v patře (4+3),V přízemí obývací pokoj, krb, kuchyň,lednice,skloker.el.sporák, mikrovlnka, varná konvice, kávovar,drobné běžné kuch.nádobí. Koupelna a soc.zařízení,automatická pračka.Vytápění el.přímotopy, možno i krbová kamna na tuhá paliva,palivo v ceně pobytu.Při nástupu vybírána vratná kauce 3000,- Kč + platba.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Poloha chaty je výhodná pro výlety do Krkonoš ale i do Českého ráje, nedaleko Bozkovské jeskyně. Okolí umožňuje procházky údolím Jizery nebo lesy v okolí kopce Strážník,který je známý výskytem hvězdovce. Na západním výběžku Strážníku nad chatou v oblasti „Na Jírově skalí“ je rarita - melafyrové skalní město. Skály jsou stupňovitě do údolí až cca dvacetimetrovými stěnami. Chata je v klidném prostředí a je vhodná jako základna pro pěší i cykloturistiku. Nenáročné horolezecké terény do 500m. Vzdálenost lyžařských center:Jilemnice 10 km, Benecko 15 km, Rokytnice 20km, Harrachov 28km, Špindlerův Mlýn 23km. Stravování možno v restauraci cca 1km. Obchod 1km.